Liturgia Słowa

Chce mogę pomóc

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj14
mod_vvisit_counterWczoraj44
mod_vvisit_counterW tym tygodniu58
mod_vvisit_counterWszystkie140014

Dzisiaj: Lis 21, 2017


Designed by:

ogloszeniaII PDF Drukuj Email
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     19 listopada 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W naszym lokalnym Kościele przeżywamy dziś Dzień Muzyki Liturgicznej.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej u Ojców Franciszkanów.

We wtorek 21.11 wspominamy św. Tarsycjusza patrona ministrantów. Msza św. w intencji ministrantów naszej kaplicy ich rodziców i rodzeństwa zostanie odprawiona w sobotę 19. 11 o godz. 16.00.

W sobotę, Mszą św. o 18.30, rozpocznie się XV PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA, poświęcony CHRYSTUSOWI NASZEMU KRÓLOWI I PANU, na który serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, zapraszamy na Jubileuszowy Koncert Chóru św. Grzegorza z okazji 75-lecia działalności o godz. 17.15.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego.

Bóg zapłać wszystkim tym, którzy posługiwali w naszej kaplicy.

Zapraszamy na Musical Dawid wystawiany w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Spektakle w najbliższy czwartek i piątek o godz. 18.00. Bilety w cenie 35 zł. Do nabycia w zakrystii.


Nieustannie się módlcie” – to wezwanie Chrystusa, który zachęca nas, byśmy każdą chwilę naszego życia przekuwali na oddawanie chwały Bogu. Nie tylko słowa, ale i nasze czyny mogą być modlitwą. W tradycji chrześcijańskiej istniał od wieków zwyczaj, by znakiem ciągłości modlitwy była zapalona świeca. Ta praktyka coraz częściej wkracza do kościołów w Polsce. Chcemy, by i w naszej kaplicy istniała możliwość takiego wyrażania pobożności. Obok obrazu Jana Pawła II umieszczony został stojak, na którym mona zapali świecę. Świece te są specjalnie przygotowane do zapalenia w kościele. Nie należy ich stad zabierać, np. do domów, na cmentarz itp. Służyć mają, jako znak naszej nieustającej modlitwy przed obrazem Jana Pawła II. Ofiara za świece - 2 zł przeznaczona będzie na cele charytatywne, dlatego też traktować można tę ofiarę, jako jałmużnę, co dodatkowo podnosi znaczenie naszej modlitwy, która, połączona z ofiarą, staje się wyrazem wiary oraz chęci zadośćuczynienia za grzechy. Mamy nadzieje, że osobista modlitwa wraz z darem ofiarnym i znakiem świecy będzie miła Bogu i przyniesie nam obfite owoce