Liturgia Słowa

Chce mogę pomóc

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj10
mod_vvisit_counterWczoraj63
mod_vvisit_counterW tym tygodniu287
mod_vvisit_counterWszystkie153536

Dzisiaj: Cze 22, 2018


Designed by:

ogloszeniaII PDF Drukuj Email
JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       17 czerwca 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w piątek:
o godz.   8.00:     dla Gimnazjalistów i Uczniów Szkół ponad gimnazjalnych
o godz. 17.00: dla uczniów Szkół Podstawowych i Przedszkoli;
Do wspólnego dziękczynienia zapraszamy również rodziców, nauczycieli, katechetów, pedagogów i pracowników placówek oświatowych z terenu naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne Mężczyzn św. Józefa.
Odbędzie się ono ok. godz. 19:30 (zaraz po meczu). Tematem spotkania będzie: "W poszukiwaniu Boga żywego".
Natomiast piątek 22.06. zapraszamy do kaplicy mężczyzn na spotkanie ze specjalnym gościem z Ameryki Donaldem Turbittem który będzie mówił o męskich pasjach. Rozpoczęcie o 18.00 Eucharystia i spotkanie bezpośrednio po mszy. Szczegóły na stronie internetowej.

Natomiast panie zapraszamy na spotkanie z Sonją Corbitt (czyt. SONIĄ KORBIT), amerykańską katolicką pisarką i działaczką. Spotkanie odbędzie odbędzie się w piątek, w Auli św. Franciszka w domu parafialnym o godz. 19.00.. Pani Corbitt wygłosi konferencję pt.: "Jak otrzymać wszytko, co Duch Święty chce Ci dać".

Parafialny Teatr KEFAS zaprasza na premierę spektaklu pt.: "POKÓJ OD ZARAZ", która odbędzie się w auli św. Franciszka w sobotę i niedzielę o godz.19.30. Zapraszamy każdego, kto chce doświadczyć Bożego pokoju z odrobiną dobrego humoru z rąk św. Franciszka!

W przyszłą niedzielę o godzinie 11.30 w kaplicy przywitamy nowego rektora ks. dr. Krzysztofa Sosnę. Rozpocznie on posługę z dniem 29 lipca. Ks. Jacek dekretem J.E Ks. Abpa Wiktora Skworca został mianowany proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach.

W przyszłą niedzielę w ambulansie na Placu Klasztornym odbędzie się przedwakacyjna AKCJA ODDAWANIA KRWI.

Bóg zapłać tym wszystkim, którzy posługiwali w naszej wspólnocie oraz za złożone ofiary.

Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
Nieustannie się módlcie” – to wezwanie Chrystusa, który zachęca nas, byśmy każdą chwilę naszego życia przekuwali na oddawanie chwały Bogu. Nie tylko słowa, ale i nasze czyny mogą być modlitwą. W tradycji chrześcijańskiej istniał od wieków zwyczaj, by znakiem ciągłości modlitwy była zapalona świeca. Ta praktyka coraz częściej wkracza do kościołów w Polsce. Chcemy, by i w naszej kaplicy istniała możliwość takiego wyrażania pobożności. Obok obrazu Jana Pawła II umieszczony został stojak, na którym mona zapali świecę. Świece te są specjalnie przygotowane do zapalenia w kościele. Nie należy ich stad zabierać, np. do domów, na cmentarz itp. Służyć mają, jako znak naszej nieustającej modlitwy przed obrazem Jana Pawła II. Ofiara za świece - 2 zł przeznaczona będzie na cele charytatywne, dlatego też traktować można tę ofiarę, jako jałmużnę, co dodatkowo podnosi znaczenie naszej modlitwy, która, połączona z ofiarą, staje się wyrazem wiary oraz chęci zadośćuczynienia za grzechy. Mamy nadzieje, że osobista modlitwa wraz z darem ofiarnym i znakiem świecy będzie miła Bogu i przyniesie nam obfite owoce